Aktualności
9.09.2011
Uroczystość otwarcia nowego zakładu na Ukrainie

Z nieukrywaną satysfakcją chcielibyśmy poinformować Państwa, iż 1 września br. w Czernihowie odbyła się ceremonia otwarcia nowego zakładu „Plast-Box Ukraina". Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością 100 zaproszonych gości.

17.08.2011
Rozwój bez granic – firma Plast – Box S.A. otwiera nową fabrykę na Ukrainie

Powstanie w Czernihowie nowego zakładu produkcyjnego firmy Plast-Box S.A. to doskonały przykład rozwoju polskich firm i budowania wizerunku na rynkach zagranicznych poprzez łączenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i umiejętne wykorzystanie potencjału regionu.

17.08.2011
Otwarcie nowego zakładu na Ukrainie

Mamy zaszczyt poinformować, iż w dniu 01 września 2011 roku odbędzie się ceremonia otwarcia nowego zakładu Plast-Box UKRAINE. W uroczystości wezmą udział licznie zaproszeni goście, reprezentujący akcjonariuszy, klientów, partnerów, kooperantów obu spółek Plast-Box, a także ich zarządy i pracownicy.

12.05.2011
PLAST-BOX na światowych targach Interpack maj 2011

W dniach 12-18 maja spółka PLAST – BOX będzie uczestniczyła w największych targach branżowych na świecie – Interpack. Podczas tego siedmiodniowego wydarzenia firma zaprezentuje produkty, które przyczyniły się do jej bieżącego sukcesu marki oraz pokaże nowości, które już dziś wzbudzają duże zainteresowanie.

17.04.2011
Pierwsze oksy-biodegradowalne wyroby opuszczają linię produkcyjną PLAST-BOX, kwiecień 2011

W połowie kwietnia 2011 roku linię produkcyjną przedsiębiorstwa PLAST-BOX opuściły pierwsze opakowania wyprodukowane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii oksy-biodegradacji.

14.04.2011
Certyfikat technologii d2w na wyroby Plast-Box

Mamy przyjemność poinformować, iż Symphony Enviromental Ltd. wydał naszej spółce certyfikat, potwierdzający iż Plast-Box jest akredytowanym użytkownikiem technologii oksy-biodegradacji z dodatkiem d2w w swoich wyrobach.

10.04.2011
Wiadra z etykietami IML – bogatsza oferta PLAST-BOX SA dla odbiorcy z Armenii

W portfelu spółki Plast-Box SA przybywa kontraktów z klientami zza wschodniej granicy. W połowie kwietnia potentat z Pomorza, realizując znaczne zamówienie na wiadra zdobione w technologii IML o pojemności 2,5 oraz 5 l, rozszerzył współpracę z jednym ze swoich długoletnich partnerów handlowych w Armenii.

21.02.2011
Międzynarodowe Targi Interpack 2011, Dusseldorf, Niemcy

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 71B18, hala 07, na międzynarodowych targach Interpack 2011 w dniach 12 - 18 maja br. w Dusseldorfie, Niemcy.
Będzie nam miło Państwa gościć u siebie. Do zobaczenia w Dusseldorfie!
Ekipa Plast-Box S.A.

27.01.2011
Plast-Box ma nowy magazyn

Spółka Plast-Box zakończyła budowę nowego magazynu logistycznego w Słupsku, który ponad dwukrotnie zwiększa możliwości załadunku i rozładunku towarów.

20.01.2011
Plast-Box rozwija zakład na Ukrainie

W ramach realizacji pierwszego etapu strategii rozwoju grupy, Plast-Box zakupił pod koniec 2010 roku nową wtryskarkę marki Husky o sile zamykania 800 ton do swojego ukraińskiego zakładu. Spółka pracuje ponadto nad poprawą efektywności wykorzystywania dotychczasowych maszyn.

17.01.2011
Plast-Box dostarczy ekologiczne wiadra

Wyroby spółki Plast-Box pod koniec roku 2010 przeszły testy w brytyjskim laboratorium Symphony Environmental Ltd. i zostały pozytywnie zweryfikowane pod kątem skuteczności zastosowania dodatków oksydegradujących d2w. Dzięki temu wyroby mają szanse stać się bardziej ekologiczne, a firma potwierdziła, że jest odpowiedzialna społecznie.

10.01.2011
Testy wiader z dodatkiem d2w

Mamy przyjemność poinformować, że nasze wyroby przeszły pozytywnie testy w brytyjskim laboratorium Symphony Environmental Ltd pod kątem skuteczności zastosowanego dodatku oksydegradującego d2w.

9.09.2011
Uroczystość otwarcia nowego zakładu na Ukrainie

Z nieukrywaną satysfakcją chcielibyśmy poinformować Państwa, iż 1 września br. w Czernihowie odbyła się ceremonia otwarcia nowego zakładu „Plast-Box Ukraina”. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością 100 zaproszonych gości, wśród których znaleźli się między innymi gubernator Obwodu Czernihowskiego, Pan Volodimir Homenko, burmistrz miasta Czernihowa Pan Aleksander Sokołow, przedstawciele Ambasady RP w Kijowie, prezes Zarządu „Plast-Box” S.A. Pan Grzegorz Pawlak, dyrektor zakładu ukraińskiego Pani Tatiana Budyonna oraz przedstawiciele kluczowych partnerów firmy z Ukrainy, Rosji, Mołdawii, Niemiec, Szwajcarii i Polski.

Ceremonię otworzyło przemówienie prezesa Zarządu “Plast-Box” S.A, Pana Grzegorza Pawlaka. Po nim głos zabrał gubernator Obwodu Czernihowskiego, Pan Volodimir Homenko. Podziękował on budowniczym i wszystkich zaangażowanym w budowę i wygląd firmy “Plast-Box Ukraina” za wkład w powstanie fabryki. Tę owocną współpracę strony polskiej i ukraińskiej gubernator nazwał żywym przykładem stworzenia komfortowych warunków dla pojawiania się kapitału zagranicznego na terenie regionu i wyraził nadzieję, że przykład firmy „Plast-Box Ukraina” da impuls innym do nawiązywania kolejnych kontaktów z partnerami zagranicznymi.

Po ceremonii przecięcia wstęgi, wszyscy goście zwiedzali zakład, a potem wzięli udział w specjalnie przygotowanym na tę okazję bankiecie, w programie którego znalazły się liczne gratulacje od przybyłych gości, piękne występy artystyczne miejscowych zespołów i wspólna zabawa.

Prace budowlane związane z adaptacją nowego zakładu Plast – Box S.A. w Czernihowie trwały do połowy sierpnia 2011 roku. Nowo powstały obiekt zajmuje powierzchnię ok. 5396 m2 i składa się z działu produkcji, magazynu, pomieszczenia administracyjnego oraz technicznego. Obecnie uruchomionych jest 9 dużych wtryskarek Krauss Maffei i HUSKY Hylectric, które przetwarzają miesięcznie 250 ton polipropylenu i HDPE. W przyszłości liczba maszyn zwiększyć ma się do 30 sztuk. Dzięki temu do końca roku przetwórstwo zwiększy moce produkcyjne do 300 ton miesięcznie, a w przyszłości nawet do 600 ton miesięcznie. Zgodnie z prognozami spółki nowa fabryka, dostarczając na rynek polsko – ukraiński ok. 7200 ton gotowych produktów rocznie, będzie istotnym komponentem realizowania strategii firmy „Plast – Box” S.A. na najbliższe lata.

Świeżo otwarty zakład Plast- Box S.A. w Czernihowie stworzył też możliwości nowych miejsc pracy. Obecnie w fabryce zatrudnionych jest 75 pracowników. Liczba ta będzie rosła nawet do 100, w miarę dalszego rozwoju produkcji.

Fabryka w Czernihowie kontynuować będzie produkcję wszystkich rodzajów produktów z dotychczasowej oferty „Plast – Box Ukraina”. Nie zabraknie wśród nich szerokiej palety wiader okrągłych i owalnych stworzonych z myślą m.in. o współpracy z lokalnymi producentami z branży chemicznej i spożywczej. W związku z intensywną kooperacją z polską fabryką międzynarodowego koncernu Curver, w najbliższej przyszłości powstać ma odrębna linia do produkcji koszy i kontenerów na śmieci oraz artykułów gospodarstwa domowego dla tej marki.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji foto z uroczystości.

17.08.2011
Rozwój bez granic – firma Plast – Box S.A. otwiera nową fabrykę na Ukrainie

Powstanie w Czernihowie nowego zakładu produkcyjnego firmy Plast-Box S.A. to doskonały przykład rozwoju polskich firm i budowania wizerunku na rynkach zagranicznych poprzez łączenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i umiejętne wykorzystanie potencjału regionu. Dzięki takim założeniom możliwa jest realizacja misji firmy wyrażająca się w przekonaniu, że potrzeby klientów to najlepsze źródło inspiracji.

Solidne fundamenty zakładu w Czernihowie.

Działka pod budowę nowej fabryki w Czernihowie, o powierzchni 3 ha, została zakupiona już w kwietniu 2008 roku i stanowi wyłączną własność spółki Plast-Box S.A.. W drodze przetargu, wyłoniono generalnego wykonawcę – ukraińską firmę „Doswid”, która nadzorowała prace budowlane od 2010 aż do sierpnia 2011 roku. Polskie firmy budowlane uczestniczyły w montażu systemów chłodzenia i podawania surowca linii produkcyjnych. Nowo powstały obiekt zajmuje powierzchnię ok 5396 m2, z czego dział produkcji to 2400m2, magazyn 1700m2, pomieszczenia administracyjne 846 m2, a pomieszczenia techniczne 450 m2. Całkowity koszt budowy fabryki w Czernihowie wyniósł 48 mln hrywien czyli ponad 17 mln zł. „Choć jest to znaczny wydatek zakładamy, że kwota ta, dzięki produkcji szerokiego asortymentu, zwróci się najpóźniej w przeciągu 7 lat” zapewnia Prezes firmy Plast-Box S.A. Grzegorz Pawlak. Obecnie nowy zakład przetwarza 250 ton surowca, do końca roku planowany jest wzrost produkcji do 300 ton miesięcznie, a z czasem nawet i do 600 ton. Przewidywany na 2011 rok poziom sprzedaży produktów z nowej fabryki wyniesie zatem 83 mln hrywien czyli niemal 30 mln zł. W połączeniu z produkcją pozostałych dwóch fabryk, liczba ta znacząco wpłynie na pozycję spółki Plast-Box na rynku polskim i ukraińskim.

Nowy zakład to też nowe miejsca pracy. W chwili otwarcia fabryka zatrudnia ok. 75 osób, z tego 55 w dziale produkcji i 20 w administracji. Na przestrzeni roku firma Plast-Box S.A. przewiduje zwiększenie zatrudnienia w fabryce do 80 etatów, a w ciągu najbliższych 3 lat – aż do 100.

W trosce o jakość produkcji

Fabryka w Czernihowie kontynuować będzie produkcję wszystkich rodzajów produktów z dotychczasowej oferty Plast-Box Ukraina. Nie zabraknie wśród nich szerokiej palety wiader okrągłych i owalnych stworzonych z myślą m.in. o współpracy z lokalnymi producentami z branży chemicznej i spożywczej. W związku z intensywną kooperacją z polską fabryką międzynarodowego koncernu Curver, w najbliższej przyszłości powstać ma odrębna linia do produkcja koszy i kontenerów na śmieci oraz artykułów gospodarstwa domowego dla tej marki. Wiąże się to bezpośrednio z podnoszeniem innowacyjności zakładu i sukcesywnym zwiększeniem zaplecza technicznego parku maszynowego. Proces produkcyjny fabryki oparty jest obecnie na wykorzystaniu 9 maszyn marek KraussMaffi i Husky. „Docelowo chcielibyśmy tę liczbę potroić i oprzeć produkcję na około 30 maszynach. Wprowadzone z czasem ulepszenia techniczne umożliwią bowiem uzyskanie skokowego przyrostu zdolności produkcyjnych i podniesienie jakości innowacyjnych ekoproduktów” – wskazuje Prezes spółki Grzegorz Pawlak.

Obiecujący początek istnienia firmy Plast-Box

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box S.A z powodzeniem funkcjonuje już od 28 lat. Od początku istnienia, 1983 roku, rozwój firmy przebiegał bardzo dynamicznie. Przez blisko 3 dekady Plast-Box S.A. przechodził liczne transformacje, które pozwoliły mu przeobrazić się z niewielkiej firmy prywatnej w spółkę giełdową i potentata branży opakowań przemysłowych nie tylko na polskim, ale i zagranicznym rynku. Pierwszy zakład produkcyjny firmy Plast-Box został uruchomiony w 1997 roku w rodzinnym mieście spółki – Słupsku. Otwartość na innowacyjne technologie, przemyślane inwestycje ukierunkowane na zwiększenie potencjału produkcyjnego oraz oferty produktowej, w niedługim czasie umożliwiły spółce Plast-Box S.A. ekspansję również na rynek Europy Wschodniej.

Czernihów – pomost między Europą Zachodnią a Wschodnią

W 2005 roku uruchomiono linię produkcyjną w drugiej fabryce, tym razem na Ukrainie. Chłonność rynku na produkty dobrej jakości, intensywna polityka zarządzania i satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe stworzyły firmie możliwość dalszej rozbudowy firmy za wschodnią granicą Polski. W pierwszej połowie sierpnia 2011 roku ukończono budowę kolejnego niezależnego zakładu produkcyjnego w Czernihowie. Jego oficjalne otwarcie nastąpi 1.09.2011. Zgodnie z prognozami spółki nowa fabryka, dostarczając na rynek polsko – ukraiński ok. 7200 ton gotowych produktów rocznie, będzie istotnym komponentem realizowania strategii firmy Plast-Box S.A. na najbliższe lata.

Wzrastający popyt na spełniające wysokie standardy technologiczne opakowania przemysłowe firmy Plast-Box S.A. dla branży spożywczej i chemiczno-budowlanej stał się przyczynkiem do powstania drugiej już, samodzielnej fabryki w Czernihowie. Równie ważne co względy ekonomiczne okazała się sama lokalizacja. Nowa fabryka znajduje się w centrum komunikacyjnym Ukrainy, zaledwie 160 km od Kijowa, ok 60 km od granicy białoruskiej oraz 60 km od rosyjskiej. Umożliwia to zarówno sprawny transport materiałów, jak i dystrybucję gotowych wyrobów, nie tylko na terenie Ukrainy, ale także do krajów z nią sąsiadujących. „Czernihów jest dla nas pomostem między Europą Zachodnią a Wschodnią. Firma Plast-Box S.A. planuje szeroką ekspansję na tym obszarze. Podstawą jest więc przemyślana lokalizacja zakładów produkcyjnych. Wraz z dbałością o jakość produktów jest to jeden z ważniejszych elementów strategii firmy – wskazuje Prezes Spółki Plast-Box S.A. Grzegorz Pawlak.

17.08.2011
Otwarcie nowego zakładu na Ukrainie

Mamy zaszczyt poinformować, iż w dniu 01 września 2011 roku odbędzie się ceremonia otwarcia nowego zakładu Plast-Box UKRAINE. W uroczystości wezmą udział licznie zaproszeni goście, reprezentujący akcjonariuszy, klientów, partnerów, kooperantów obu spółek Plast-Box, a także ich zarządy i pracownicy. Początek przewidziany jest na godzinę 15:00 w nowej siedzibie spółki przy ulicy Uszyńskiego 14 w Czernyhowie.

12.05.2011
PLAST-BOX na światowych targach Interpack maj 2011

W dniach 12-18 maja spółka PLAST – BOX będzie uczestniczyła w największych targach branżowych na świecie – Interpack. Podczas tego siedmiodniowego wydarzenia firma zaprezentuje produkty, które przyczyniły się do jej bieżącego sukcesu marki oraz pokaże nowości, które już dziś wzbudzają duże zainteresowanie.

Interpack to wydarzenie, którego nie można pominąć. Targi odbywają się cyklicznie, raz na 3 lata. W tym roku swoje wyroby i usługi zaprezentuje 2.700 wystawców z 60 krajów. Wśród nich będzie i Plast – Box. Według statystyki ostatniej edycji targów (kwiecień 2008) wynika, że stoisko spółki cieszyło się ogromnym powodzeniem, odwiedzili je przedstawiciele ponad 200 różnych firm, reprezentujących wszystkie kontynenty i branże z około 40 krajów. Firma w tym roku ma również sprecyzowane cele uczestnictwa: zaprezentowanie potencjału produkcyjnego i handlowego, poszukiwanie nowych partnerów handlowych czy nowych rozwiązań technologicznych. Słupska spółka PLAST – BOX stawia na rozwój i jakość swoich wyrobów i zamierza być jedynym z kluczowych, polskich firm do rozmów.

– Jesteśmy partnerem dla większości koncernów międzynarodowych, które uruchamiają lub planują uruchomić produkcję na wschodzie. Z dnia na dzień utwierdzamy się w przekonaniu, że jesteśmy gotowi na poszerzenie swojej oferty nie tylko na rynku europejskim, ale także na innych kontynentach – powiedział Dariusz Ciecierski, Prezes giełdowej spółki.

Podczas majowych targów INTERPACK przedsiębiorstwo zaprezentuje nowości produkcyjne – a wśród nich rodzinę wiader okrągłych tylu LB do wsadów lekkich, nowe wiadra 10 – 15 – 17,5 – 20 L do branży chemicznej, z udoskonaloną konstrukcją i parametrami technicznymi pojemników oraz pokryw. Zwiedzających mają przyciągnąć także nowe prostokątne i owalne opakowania, których zmieniony design uławia sztaplowanie oraz gwarantuje stabilność w transporcie. PLAST-BOX pokaże także zdobienie IML na prostokątach oraz wiadra z dodatkiem d2w, których produkcja rozpoczęła się w ubiegłym miesiącu. Te nowe, przyjazne środowisku opakowania oksybiodegradowalne, ze względu na swój ekologiczny charakter, będą niewątpliwie dużą ciekawostką dla dotychczasowych oraz potencjalnych kooperatorów spółki.

Udział w wydarzeniu zapowiedział także Prezes oraz jeden z Członków Zarządu firmy. Jak sami mówią:

– Nie ukrywamy, że swoją uwagę z jednej strony skupiamy na poszukiwaniu nowych rozwiązań wzorniczych i technologicznych, z drugiej – przedsiębiorstwo w dalszym ciągu zamierza rozbudowywać sieć nowych kontaktów na rynku europejskim. Stąd, między innymi, nasza obecność na Interpack. Wszystkich naszych obecnych i potencjalnych partnerów miło nam będzie gościć na stoisku nr 71B18 w hali nr 7.

Targi Interpack odbędą się w dniach: 12 -18 maja 2011 roku w Dusseldorf w Niemczech. To już czwarta edycja tego wydarzenia, w której PLAST – BOX bierze udział. Szacuje się, ze podobnie, jak 3 lata temu, wystawę odwiedzi ponad 200 tysięcy osób.

17.04.2011
Pierwsze oksy-biodegradowalne wyroby opuszczają linię produkcyjną PLAST-BOX, kwiecień 2011

W połowie kwietnia 2011 roku linię produkcyjną przedsiębiorstwa PLAST-BOX opuściły pierwsze opakowania wyprodukowane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii oksy-biodegradacji. Nowe produkty PLAST-BOX wytwarzane ze specjalistycznym dodatkiem do tworzyw sztucznych d2w są przyjazne dla środowiska naturalnego, zachowując przy tym wysoką jakość i wszystkie właściwości fizyczne.

Specjalistyczne komponenty d2w są dodawane w procesie produkcji, bez wpływu na jakość oraz właściwości fizyczne wyrobu. Co istotne, już na etapie produkcji Partnerzy Biznesowi PLAST-BOX mają możliwość określenia, w jakim czasie finalny produkt powinien ulec biodegradacji. Czas ten może wahać się od 60 dni do 5 lat po zadziałaniu czynników inicjujących rozpad i jest zależny od dodanej kompozycji d2w.

Dodatki d2w zmieniają charakterystykę rozkładu produktu, wspomagając i przyspieszając naturalny proces degradacji w warunkach tlenowych. Rozkład rozpoczyna się niezależnie od miejsca do którego trafi odpad i jest inicjowany przez naturalne czynniki takie jak woda, temperatura czy światło. Zastosowane przez PLAST-BOX rozwiązanie powoduje w efekcie rozkład wyrobu na nieszkodliwe dla środowiska wodę, dwutlenek węgla i biomasę – przy czym warto podkreślić, że proces odbywa się bez wydzielania metanu. Produkowane z wykorzystaniem nowej technologii opakowania PLAST-BOX mogą być składowane, kompostowane lub poddane recyklingowi przed całkowitym rozpadem. Na uwagę zasługuje również fakt, że oksy-biodegradacja jest już z powodzeniem stosowana w 50 krajach świata.

„W styczniu wyroby PLAST-BOX przeszły pomyślnie testy w brytyjskim laboratorium Symphony Environmental Ltd pod kątem skuteczności zastosowanego dodatku oksydegradującego d2w. Certyfikat potwierdzający, iż PLAST-BOX jest akredytowanym użytkownikiem technologii oksy-biodegradacji z dodatkiem d2w w swoich wyrobach został wydany na początku lutego 2011 roku. Po jego otrzymaniu rozpoczęliśmy wytwarzanie nowych, biodegradowalnych opakowań, z którymi chcielibyśmy zaistnieć szerzej w świadomości naszych Partnerów Biznesowych” – tak początek produkcji skomentował Dariusz Ciecierski, Prezes PLAST-BOX.

Produkty PLAST-BOX wytwarzane przy wykorzystaniu brytyjskiej technologii są przyjazne dla środowiska, co po raz kolejny stawia spółkę w gronie firm odpowiedzialnych społecznie. W planach jest również wdrożenie certyfikatu środowiskowego ISO 14001.

14.04.2011
Certyfikat technologii d2w na wyroby Plast-Box

Mamy przyjemność poinformować, iż Symphony Enviromental Ltd. wydał naszej spółce certyfikat, potwierdzający iż Plast-Box jest akredytowanym użytkownikiem technologii oksy-biodegradacji z dodatkiem d2w w swoich wyrobach.

Firma potwierdziła tym samym, że jest odpowiedzialna społecznie. Zastosowanie w opakowaniach Plast-Boxu dodatków d2w powoduje, że stają się one zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

d2w to specjalne dodatki do tworzyw sztucznych, które powodują oksy-biodegradację, czyli proces samodegradacji tworzywa sztucznego. Proces zachodzi w warunkach tlenowych, rozpoczyna się niezależnie od miejsca do którego trafi odpad i jest inicjowany przez naturalne czynniki takie jak woda, temperatura czy światło. Substancje te są następnie bioasymilowane przez mikroorganizmy i stają się całkowicie nieszkodliwa dla środowiska.

Co istotne, stosowane ze standardowymi tworzywami, mogą być programowane już na etapie produkcji, aby ulec degradacji w określonym przez zamawiającego czasie. Moment, w którym rozpoczyna się proces degradacji tworzywa zależy od kompozycji d2w dodanego podczas produkcji. Założony czas, w którym produkt ulegnie degradacji może wynieść od 60 dni do 5 lat po zadziałaniu czynników inicjujących degradację.

Wszystkich zainteresowanych tą technologia i ofertą na opakowania z dodatkiem d2w prosimy o kontakt z pracownikami naszego Działu Sprzedaży.

10.04.2011
Wiadra z etykietami IML – bogatsza oferta PLAST-BOX SA dla odbiorcy z Armenii

W portfelu spółki Plast-Box SA przybywa kontraktów z klientami zza wschodniej granicy. W połowie kwietnia potentat z Pomorza, realizując znaczne zamówienie na wiadra zdobione w technologii IML o pojemności 2,5 oraz 5 l, rozszerzył współpracę z jednym ze swoich długoletnich partnerów handlowych w Armenii.

Plast-Box SA od ponad 10 lat dostarcza opakowania dla znaczącego kontrahenta z Armenii. Rosnące zapotrzebowanie wschodniego odbiorcy na produkty o wysokiej jakości i estetyce wykonania sprawiło, że zakres dotychczasowej relacji partnerskiej uległ znacznemu rozszerzeniu. „ Od dekady jesteśmy głównym dostawcą plastikowych opakowań dla znanego armeńskiego producenta asortymentu z branży spożywczej. Naszą współpracę zapoczątkowały w 2002 roku zlecenia na pozbawione zdobień, klasyczne 10-litrowe wiadra przeznaczone do pakowania sera tłustego w zalewie. Do tej pory klient odebrał ponad 750 000 pozbawionych etykiet wiader prostokątnych o pojemnościach 2,5, 5 oraz 10 l. Pod koniec ubiegłego roku zaproponowaliśmy kontrahentowi zastosowanie technologii zdobień opakowań metodą IML. Nasz klient zainteresował się zaoferowaną przez Plast- Box SA technologią i zdecydował się skorzystać z doświadczenia naszych specjalistów projektujących etykiety.
Satysfakcjonujący efekt projektów graficznych zaowocował zamówieniem na dostawy 2,5- oraz 5-litrowych wiader prostokątnych, opatrzonych etykietami wykonanymi przy użyciu technologii IML. Pierwsza partia obejmująca 50 000 sztuk została wysłana do Armenii jeszcze w pierwszej połowie kwietnia. Poszerzenie dotychczasowej współpracy z odbiorcą opakowań z Armenii koresponduje z działaniami naszego zakładu w Czernihowie na Ukrainie, skutecznie współpracującego również z innymi kaukaskimi krajami” – komentuje Artur R. Skonieczny, Dyrektor Sprzedaży Eksportowej w firmie Plast-Box SA.

Stabilna pozycja eksportera, jaką cieszy się Plast-Box SA, to efekt konsekwentnie realizowanej strategii wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom klienta i zapotrzebowaniu lokalnych rynków. Zacieśnienie ponad 10-letniej współpracy poprzez podpisanie kontraktu na kolejne dostawy opakowań do Armenii stanowi najlepszy dowód na to, jak dużą renomą cieszą produkty i usługi świadczone przez słupską spółkę.

21.02.2011
Międzynarodowe Targi Interpack 2011, Dusseldorf, Niemcy

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 71B18, hala 07, na międzynarodowych targach Interpack 2011 w dniach 12 – 18 maja br. w Dusseldorfie, Niemcy.
Będzie nam miło Państwa gościć u siebie. Do zobaczenia w Dusseldorfie!
Ekipa Plast-Box S.A.

27.01.2011
Plast-Box ma nowy magazyn

Spółka Plast-Box zakończyła budowę nowego magazynu logistycznego w Słupsku, który ponad dwukrotnie zwiększa możliwości załadunku i rozładunku towarów.

Pozwolenie na użytkowanie obiektu zostało wydane 24 stycznia br. Magazyn został wybudowany na terenie zakładu produkcyjnego w Słupsku przy ul. Lutosławskiego w ramach przetargu, ogłoszonego 10 lutego 2010r. Jego powierzchnia wynosi ponad 4 tys. m kw.

– Dotychczas nasze moce załadunkowe były ograniczone Teraz ich liczba znacząco zwiększy się, co zaspokoi nasze potrzeby logistyczne do 2013 roku – mówi Jarosław Koźlik, prezes zarządu spółki Plast-Box.

Budowa nowego magazynu jest realizacją celu emisyjnego, który spółka podała do wiadomości w prospekcie emisyjnym w 2009 r. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2010 r. i miały się zakończyć w grudniu. Opóźnienie zostało spowodowane koniecznością wprowadzenia do projektu zmian wnioskowanych przez strażaków.

– Poprawki nie spowodowały dużych komplikacji w realizacji inwestycji, a mamy większą pewność, że obiekt będzie bezpiecznym miejscem pracy i składowania towarów – dodaje prezes Koźlik.

Generalnym wykonawcą nowego magazynu był gdański oddział spółki Elektrobudowa. Koszt inwestycji wyniósł ok. 4,7 mln zł. Pomieszczenia, które dotychczas były używane do magazynowania zostaną przekształcone w hale produkcyjne. Przetarg na wykonanie tej adaptacji został ogłoszony 12 stycznia br.

20.01.2011
Plast-Box rozwija zakład na Ukrainie

W ramach realizacji pierwszego etapu strategii rozwoju grupy, Plast-Box zakupił pod koniec 2010 roku nową wtryskarkę marki Husky o sile zamykania 800 ton do swojego ukraińskiego zakładu. Spółka pracuje ponadto nad poprawą efektywności wykorzystywania dotychczasowych maszyn. Zarząd prognozuje, że dzięki takim działaniom wydajność zakładu na Ukrainie do końca 2012 roku roku wzrośnie dwukrotnie.

Nowa maszyna przyczyni się do zwiększenia mocy produkcyjnych i do możliwości poszerzenia palety asortymentowej o nowe produkty. Będzie ona wykorzystana do produkcji wyrobów gospodarstwa domowego, we współpracy z jednym z głównych odbiorców Plast-Boxu, z Curverem. Rozruch maszyny ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu rynku ukraińskiego, Plast-Box intensyfikuje swoje działania na wschodzie. Szeroki program inwestycyjny na Ukrainie wiąże się z dużym potencjałem chłonności tamtejszego rynku przy jednocześnie jego małym stopniu nasycenia. Długofalowa strategia zakłada rozwój zgodny z tempem wzrostu rynku, czyli podążanie za jego rosnącymi potrzebami.

– Jesteśmy partnerem dla większości koncernów międzynarodowych, które uruchamiają lub planują uruchomić produkcję na wschodzie. Dla producentów materiałów budowlanych, możliwość zakupu sprawdzonych produktów na terenie Ukrainy, wiąże sie z unikaniem dodatkowych kosztów w postaci cła i drogiego transportu – co ma miejsce w przypadku zakupu opakowań z kraju należącego do UE – stwierdza Grzegorz Pawlak, Dyrektor Generalny Plast-Box Ukraina i członek zarządu słupskiego Plast-Box.

Spółka nieustannie pracuje nad dalszymi możliwościami realizacji zapotrzebowania rynkowego w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Do nowej hali na Ukrainie w maju ma trafić kolejna nowa wtryskarka o sile zamykania 1000 ton oraz dodatkowe dwie używane maszyny z zakładu w Słupsku.

– W zakładzie polskim nieustannie inwestujemy w bardziej wydajne maszyny niż dotychczas. Dzięki temu przyczyniamy się do poprawy konkurencyjności na rynku polskim i europejskim. W zakładzie ukraińskim, we współpracy z Curverem, zamierzamy bardzo mocno poszerzać asortyment, który jest przeznaczony do dystrybucji dla największej sieci handlowej na Ukrainie, Epicentrum – podkreśla Grzegorz Pawlak.

Do nowej hali na Ukrainie spółka przeniesie także w najbliższym okresie czasu pierwsze maszyny ze starego zakładu. Dzięki temu poprawiona zostanie efektywność wykorzystania siedmiu wtryskarek pozostałych w starej hali.

17.01.2011
Plast-Box dostarczy ekologiczne wiadra

Wyroby spółki Plast-Box pod koniec roku 2010 przeszły testy w brytyjskim laboratorium Symphony Environmental Ltd. i zostały pozytywnie zweryfikowane pod kątem skuteczności zastosowania dodatków oksydegradujących d2w. Dzięki temu wyroby mają szanse stać się bardziej ekologiczne, a firma potwierdziła, że jest odpowiedzialna społecznie.

– To dowód na ciągły rozwój technologiczny spółki. Inwestujemy nie tylko w maszyny i nowe produkty, ale również nieustannie podnosimy jakość naszych wyrobów. Zastosowanie w opakowaniach Plast-Boxu dodatków d2w powoduje, że stają się one zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego – mówi Jarosław Koźlik, prezes zarządu spółki Plast-Box.

D2w to specjalne dodatki do tworzyw sztucznych, które powodują oksy-biodegradację, czyli proces samodegradacji tworzywa sztucznego. Produkty z d2w są w pełni bezpieczne dla środowiska. Proces ich degradacji zachodzi w warunkach tlenowych, rozpoczyna się niezależnie od miejsca do którego trafi odpad i jest inicjowany przez naturalne czynniki takie jak woda, temperatura czy światło. Pod ich wpływem aktywowane zostaje działanie dodatku, który wnika do struktury cząsteczki polimeru i powoduje jej rozkład na wodę, dwutlenek węgla i śladowe ilości biomasy. Substancje te są następnie bioasymilowane przez mikroorganizmy i stają się całkowicie nieszkodliwa dla środowiska.

Co istotne, stosowane ze standardowymi tworzywami, mogą być programowane już na etapie produkcji, aby ulec degradacji w określonym przez zamawiającego czasie. Moment, w którym rozpoczyna się proces degradacji tworzywa zależy od kompozycji d2w dodanego podczas produkcji. Założony czas, w którym produkt ulegnie degradacji może wynieść od 60 dni do 5 lat po zadziałaniu czynników inicjujących degradację.

Słupski Plast-Box jest jednym z liderów produkcji plastikowych opakowań, głównie na potrzeby przemysłu chemicznego i spożywczego. Symphony Environmental Ltd. z siedzibą w Herdfordshire to brytyjskie laboratorium, specjalizujące się we wdrażaniu rozwiązań ekologicznych w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

10.01.2011
Testy wiader z dodatkiem d2w

Mamy przyjemność poinformować, że nasze wyroby przeszły pozytywnie testy w brytyjskim laboratorium Symphony Environmental Ltd pod kątem skuteczności zastosowanego dodatku oksydegradującego d2w.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z naszym Działem Sprzedaży.
Więcej informacji o dodatkach oksydegradujących d2w znajdziecie Państwo na stronie producenta: www.d2w.net