Aktualności
11.06.2013
Plast-Box rośnie w branży mleczarskiej

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, zwiększa sprzedaż dla branży mleczarskiej. Po 10 miesiącach br. obroty z tytułu dostaw dla tych klientów sięgnęły już poziomu 93% obrotów z 2013 r. Plast-Box spodziewa się, że w całym bieżącym roku wzrost przychodów z tego sektora wyniesie ok. 20%.

7.03.2013
Jubileusz 30-lecia Plast-Boxu

Plast-Box SA, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, pod koniec marca obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Przez ten czas z małego zakładu rzemieślniczego stał się firmą działającą w skali międzynarodowej, która zatrudnia około 200 osób.

26.02.2013
Plast-Box wprowadza nowe opakowania dla branży spożywczej

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, rozszerza ofertę produktową o nowe pojemniki 10L. Są one wyższe od dotychczas produkowanych opakowań o tej samej pojemności, mają natomiast mniejsze średnice dolną i górną.

10.01.2013
Nowości w ofercie Plast-Boxu

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, wprowadził do oferty nowe okrągłe wiadra jednoobrzeżowe o pojemności 12, 25 i 33L.

8.01.2013
Plast-Box z agencją PR

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, podpisał umowę na obsługę public relations z agencją Practum Consulting. Practum będzie prowadzić działania na rzecz Plast-Boxu z zakresu PR korporacyjnego, produktowego i będzie wspierać zarząd w komunikacji z rynkiem kapitałowym.

3.01.2013
Nowa Agencja PR

Pragniemy poinformować, iż z dniem 01 stycznia 2013 roku zmieniliśmy Agencję Public Relations. Jest nią odtąd Practum Consulting Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Bukowińskiej 22 lok. 107.

11.06.2013
Plast-Box rośnie w branży mleczarskiej

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, zwiększa sprzedaż dla branży mleczarskiej. Po 10 miesiącach br. obroty z tytułu dostaw dla tych klientów sięgnęły już poziomu 93% obrotów z 2013 r. Plast-Box spodziewa się, że w całym bieżącym roku wzrost przychodów z tego sektora wyniesie ok. 20%. Dwucyfrowej dodatniej dynamiki sprzedaży do branży mleczarskiej spółka oczekuje także w kolejnym roku.

– Plast-Box wytwarza opakowania dla przetwórstwa mlecznego od wielu lat i co ważniejsze z roku na rok ta współpraca rozwija się coraz lepiej. Dostawy z naszej słupskiej fabryki trafiają do odbiorców z Polski i z zagranicy – Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii, Holandii, krajów nadbałtyckich i Skandynawii. Tylko w tym miesiącu rozpoczęliśmy dostawy opakowań na jogurty dla nowego klienta z Wysp Brytyjskich. Jednocześnie przygotowujemy się do produkcji wiaderek jednolitrowych na lody dla innego odbiorcy z tego regionu, a także dużej partii opakowań, które trafią z kolei do nowego klienta z Holandii – mówi Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box SA.

Początki współpracy Plast-Boxu z producentami z branży mleczarskiej sięgają lat 90-tych. Obecnie jest to jedna z najważniejszych grup odbiorców słupskiej spółki. Na potrzeby tego sektora Plast-Box wytwarza opakowania w różnych kształtach i pojemnościach – od 1 l do 10 l – głównie zdobione w technologii IML, w której etykieta o fotograficznej jakości obrazu wgrzewana jest bezpośrednio w powierzchnię pojemnika. Opakowania Plast-Boxu trafiają zarówno do sprzedaży detalicznej, jak do nabywców z branży HoReCa.

7.03.2013
Jubileusz 30-lecia Plast-Boxu

Plast-Box SA, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, pod koniec marca obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Przez ten czas z małego zakładu rzemieślniczego stał się firmą działającą w skali międzynarodowej, która zatrudnia około 200 osób. Obecnie nowoczesnością i jakością obsługi wygrywa konkurencję z innymi firmami europejskimi oraz generuje milionowe zyski. Przychody słupskiej spółki w tym roku mają wynieść 144,5 mln zł. Eksport już w 2012 roku stanowił ponad 60% sprzedaży i dalej rośnie. Od 2004 r. Plast-Box jest notowany na GPW.

Kluczem do obecnej pozycji rynkowej Plast-Boxu są innowacyjne technologie. Plast-Box w latach 2010-2012 dokonał inwestycji o wartości 40 mln zł, dzięki którym spółka dysponuje obecnie jednym z najnowocześniejszych w Europie, wysoko zaawansowanym technologicznie parkiem maszynowym. Dotyczy to zarówno fabryki w Słupsku, jak i w Czernihowie na Ukrainie. Umożliwia to spółce oferowanie produktów o światowej jakości, a w konsekwencji zdobywanie wymagających europejskich klientów oraz konkurowanie z najlepszymi podmiotami na tym kontynencie. Obecnie Plast-Box eksportuje opakowania do niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej, w tym m.in. na wymagający rynek niemiecki, brytyjski, francuski oraz do krajów skandynawskich. Ponadto około połowa eksportu trafia na Wschód, m.in. na Ukrainę i do Rosji. Klientami Plast-Boxu są zarówno duże firmy produkcyjne głównie z branży spożywczej i chemicznej, jak i małe spółki rodzinne, oferujące przetwory warzywne lub owocowe.

26.02.2013
Plast-Box wprowadza nowe opakowania dla branży spożywczej

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, rozszerza ofertę produktową o nowe pojemniki 10L. Są one wyższe od dotychczas produkowanych opakowań o tej samej pojemności, mają natomiast mniejsze średnice dolną i górną. Produkt ten został zaprojektowany głównie z myślą o odbiorcach z branży spożywczej z Polski i Europy Zachodniej z uwzględnieniem nowych wymagań unijnych dotyczących przechowywania produktów spożywczych. Według szacunków spółki sprzedaż tego opakowania powinna osiągnąć 1 mln sztuk w pierwszym roku i dynamicznie rosnąć w kolejnych latach.

– Stworzenie pojemnika o nowych wymiarach wpłynęło na wzrost jego wytrzymałości. Dodatkowo podwyższenie go podnosi jego walory marketingowe, gdyż umożliwia zastosowanie zdobienia zapewniającego lepsze wyeksponowanie produktu na półce sklepowej. Nowe gabaryty mają też swój wymiar ekonomiczny, pozwalają bowiem na zwiększenie liczby opakowań na palecie, przez co transport produktów do finalnego użytkownika jest tańszy – komentuje Andrzej Sadowski, członek zarządu Plast-Box SA.

10.01.2013
Nowości w ofercie Plast-Boxu

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, wprowadził do oferty nowe okrągłe wiadra jednoobrzeżowe o pojemności 12, 25 i 33L. Ich konstrukcja spełnia wymagania UE dotyczące przechowywania produktów spożywczych, a także ułatwia paletyzację w procesie napełniania i w transporcie. Nowością w ofercie Plast-Boxu jest też możliwość aplikacji etykiet IML na okrągłym wiadrze 17,5L typu 11-1750 BIS. Rozszerzenie oferty produktowej jest efektem sfinalizowania przez spółkę kolejnego etapu procesu inwestycyjnego zaplanowanego na lata 2012-2013.

W nowych wiadrach jednoobrzeżowych plomba została zaprojektowana w sposób uniemożliwiający oderwanie jej od wiadra, co stanowi obecnie wymóg Unii Europejskiej wobec opakowań produktów spożywczych. Ponadto, specjalna konstrukcja pokrywki ułatwia jej paletyzację na linii technologicznej i zapewnia stabilizację w transporcie. Nowością jest również rozwiązanie techniczne ułatwiające czyszczenie opakowań. Wprowadzone do oferty produkty mogą być zdobione w nowoczesny i zaawansowany graficznie sposób, są dostępne w bogatej kolorystyce i z licznymi opcjami kompletacyjnymi.

8.01.2013
Plast-Box z agencją PR

Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, podpisał umowę na obsługę public relations z agencją Practum Consulting. Practum będzie prowadzić działania na rzecz Plast-Boxu z zakresu PR korporacyjnego, produktowego i będzie wspierać zarząd w komunikacji z rynkiem kapitałowym. Jednocześnie Practum przejmuje pełną obsługę biura prasowego spółki.

– Sprzedaż i rentowność naszej firmy wciąż rosną niezależnie od trudnej sytuacji gospodarczej w Europie. Stale zdobywamy nowych klientów, wchodzimy do nowych krajów, a dzięki zrealizowaniu w ostatnich latach inwestycji o wartości kilkudziesięciu milionów złotych poszerzamy i unowocześniamy ofertę produktową. Zależy nam, by utrzymywać jak najlepsze relacje z odbiorcami, informować ich o naszych planach i nowościach w firmie. Bardzo istotna dla nas jako spółki giełdowej jest także skuteczna komunikacja z inwestorami, budowanie zaufania akcjonariuszy poprzez wiarygodny i czytelny przekaz informacji. Liczymy we wszystkich tych obszarach na profesjonalne wsparcie ze strony Practum – komentuje Krzysztof Pióro, prezes zarządu Plast-Box SA.

3.01.2013
Nowa Agencja PR

Pragniemy poinformować, iż z dniem 01 stycznia 2013 roku zmieniliśmy Agencję Public Relations.

Jest nią odtąd Practum Consulting Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Bukowińskiej 22 lok. 107.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w zakładce MEDIA, “Kontakt dla prasy”.
Życzymy owocnej współpracy!