Technologia polega na termicznym i ciśnieniowym formowaniu opakowań z folii. To proces, w którym ze sztywnych folii, podgrzanych wstępnie do określonej temperatury bliskiej temperatury mięknienia (charakterystycznej dla danego tworzywa), formowane są opakowania o określonych kształtach.
Nowoczesne, ekonomiczne i wysokowydajne przetwórstwo sprawia, że termoformowanie jest bardzo popularne wśród klientów. Opakowania można poddawać recyklingowi.
Termoformowanie to innowacyjny sposób obróbki tworzywa sztucznego polegający na termicznym i ciśnieniowym formowaniu folii wykonanych m.in. z polipropylenu lub polistyrenu. Powstałe w ten sposób pojemniki są lekkie, trwałe i odporne na działanie wielu czynników zewnętrznych. Plastik ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, jest wykorzystywany przez wiele branż, także spożywczą, która podlega największym restrykcjom i ograniczeniom. Technologia termoformowania jest stosunkowo tania i szybka. Zapewnia również dużą powtarzalność kształtów. Dzięki temu opakowania z polistyrenu i polipropylenu charakteryzują się wysoką estetyką wykonania.
Opakowania PS stworzone przez Stark są dostępne w wielu rozmiarach. Dodatkowo do każdego pojemnika możemy wykonać idealnie dopasowane wieczko, które zabezpiecza zawartość przed rozlaniem, uszkodzeniem i zabrudzeniem. W naszej ofercie nie ma tego, czego szukasz? Projektujemy opakowania na zamówienie idealnie dopasowane do Twojego biznesu.
Polistyren to tworzywo sztuczne, które doskonale nadaje się do obróbki metodą termoformingu. Opakowania PS świetnie sprawdzają się do przechowywania i transportowania różnego rodzaju artykułów spożywczych np. lodów (m.in. rzemieślniczych, produkowanych na masową skalę, rolad lodowych, lodów impulsowych), nabiału (m.in. jogurtów, śmietany, serków, margaryny, masła) czy przetworów rybnych i owocowych (m.in. dżemów, marmolad i sałatek).
Chcesz wyróżnić swój produkt na sklepowej półce? Postaw na wysokiej jakości etykietę, która przyciągnie klientów. Oferujemy różne rodzaje zdobienia opakowań do żywności: tradycyjne etykietowanie oraz technologię IML. In-Mould Labelling to trwałość, wysoka jakość wykonania i ekologia. Powstałe w ten sposób pojemniki i pokrywy w całości nadają się do recyklingu.
Po tworzywo sztuczne sięgają producenci, którym zależy na ograniczeniu emisji CO2. Nie rezygnujemy z plastiku, ponieważ dzięki niemu wiele produktów może dotrzeć w najdalsze krańce świata bez uszczerbku na jakości, ale, produkując opakowania do żywności, myślimy o przyszłości. Ograniczamy zużycie tworzywa, i wykorzystujemy nowoczesne, energooszczędne maszyny. Ponadto wszystkie opakowania polistyrenowe po zużyciu można przetworzyć i ponownie wykorzystać.