HISTORIA

Plast-Box wczoraj i dziś

Spółka istnieje od 1983 r. Przez ten czas przeszła dynamiczne przemiany
– od małej rodzinnej firmy do nowoczesnej spółki akcyjnej o europejskim zasięgu.

Dziś Plast-Box S.A. jest jednym z najnowocześniejszych przedsiębiorstw w Europie zajmujących się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych.
Posiada dwie fabryki – w Polsce i na Ukrainie. Dzięki aktywności rynkowej, oraz szerokiej ofercie, dostarcza opakowania plastikowe do wielu branż,
w tym najbardziej wymagających jak spożywcza i chemiczna.

Aby uzyskać maksymalną jakość produkcji, firma wykorzystuje maszyny i technologie najnowszej generacji.
Ta innowacyjność pozwoliła osiągnąć najwyższe europejskie standardy, które są doceniane w całej Europie.

Od 2004 r. Plast-Box notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Otwarcie pierwszego zakładu
w Gałęzinowie k/Słupska

PLAST-BOX S.A.

1983

Przeniesienie produkcji do zakładu w Karżcinie

PLAST-BOX S.A.

1991

Przeniesienie produkcji do obecnej
lokalizacji w Słupsku

PLAST-BOX S.A.

1997

Certyfikat ISO

PLAST-BOX S.A.

2001

Certyfikat HACCP

PLAST-BOX S.A.

2003

Debiut na Warszawskiej
Giełdzie Papierów Wartościowych

PLAST-BOX S.A.

2004

Otwarcie pierwszego zakładu
w Czernihowie na Ukrainie

PLAST-BOX S.A.

2005

Otwarcie nowej fabryki na Ukrainie w Czernihowie

PLAST-BOX S.A.

2011

Realizacja strategii inwestycyjnej firmy

PLAST-BOX S.A.

2013

galeria

Słupsk

Czernihów

technologie

Nowoczesne technologie

Różnorodność oferowanego przez Plast-Box asortymentu pozwala każdemu klientowi
na znalezienie opakowania najlepszego do jego produktu

Podstawowy asortyment produkcyjny stanowią wiadra. Zróżnicowanie ich kształtów (okrągłe, owalne, prostokątne) i wolumenu (od 0,55L do 33L) jest wypadkową zapotrzebowania poszczególnych rynków
i oczekiwań klientów.

Wiadra zaopatrzone są w plomby, gwarantujące nienaruszalność wsadu po pierwszym napełnieniu. Kolejną opcję w kompletacji stanowią rączki metalowe lub plastikowe. Niektóre z pojemników, dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji doszczelniania oraz dna, są predysponowane do mieszania farb z barwnikami na maszynach typu shaker.

Opakowania o tej samej pojemności mogą różnić się poszczególnymi wymiarami: średnicą dolną i górną, wysokością, konstrukcją pokrywy czy bocznego rantu, co ułatwia dopasowanie odpowiedniego pojemnika do własnych potrzeb, np. ustawień linii technologicznej.

Kolorystyka oferowanych wiader odpowiada pełnej skali barw. Na zlecenie zamawiającego, według przekazanego producentowi wzoru lub projektu, wiadra w większości kształtów i modeli zdobione są przy zastosowaniu aplikacji IML (In-Mould_labelling). Opcjonalnie wykonywany jest na nowoczesnych maszynach drukujących nadruk, metodą suchego offsetu (nadruk do 6 kolorów) oraz techniką sitodruku.

Specyfikacja

Wiadra plastikowe wytwarzane są przy zastosowaniu technologii wtrysku, która należy do kluczowych metod formowania w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Wykorzystywana technologia pozwala na prowadzenie ekonomicznej produkcji pojemników, zachowując tym samym dużą swobodę projektowania produktów. Produkcja opiera się na wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń zwanych wtryskarkami i wtryskiwaniu tworzywa, najczęściej w formie granulatu, do wcześniej przygotowanej i zaprojektowanej formy wiadra.

Plast-Box, jako producent wiader plastikowych, stawia na technologię wtrysku tworzyw termoplastycznych, tzw. poliolefin – głównie PP (polipropylen) i PE (polietylen), które można przetwarzać wielokrotnie i poddawać recyklingowi, co czyni je akceptowalnymi ekologicznie. Stosowane przez spółkę materiały doskonale wpisują się w trendy rynkowe i wymagania odbiorców końcowych. Są to tworzywa pozwalające zmniejszyć ciężar jednostkowy wytwarzanych opakowań i pojemników, przy utrzymaniu odpowiedniej sztywności i wytrzymałości mechanicznej oraz uzyskaniu wysokiej estetyki i/lub przezroczystości. W przypadku szczególnych produktów również istotnym parametrem są ich dobre właściwości organoleptyczne (zapach, smak).

Największymi zaletami tworzenia pojemników z tworzyw sztucznych w procesie wtryskiwania są:

  • ekonomiczność i szybkość produkcji – dzięki wtryskowi w zaledwie kilka sekund możliwe jest stworzenie nawet najbardziej skomplikowanych form podczas jednego wtrysku,
  • minimalny lub żaden udział obróbek wykańczających,
  • wysoka jakość produktów oraz powtarzalność właściwości i wymiarów pojemników,
  • pełna automatyzacja, komputerowe sterowanie i kontrola procesu produkcji,
  • ekologiczność produkcji – w przeciwieństwie do obróbki metali, technologia wtrysku tworzyw sztucznych pozwala na ograniczenie zużycia energii oraz wody, a także niweluje emisję związków chemicznych szkodliwych dla środowiska.

W produkcji opakowań Plast-Box wykorzystuje także specjalną metodę wtrysku dwukomponentowego (tzw. 2K), co pozwala na stworzenie zintegrowanej formy wiadra z rączką. W tym przypadku rączka mocowana jest do wiadra plastikowego za pomocą robota w formie.

certyfikaty

Nasze certyfikaty

Polityka jakości znajduje swój wyraz również w dialogu z rynkiem, poprzez badanie stopnia zadowolenia klienta oraz systematyczne monitorowanie jego potrzeb i wymagań. Funkcjonujący system kontroli jakości obejmuje wiedzę z wieloletnich doświadczeń, wnioski z wizyt u klientów i efekty współpracy

z konsultantami Systemów Zarządzania Jakością, co umożliwia prowadzenie działań ukierunkowanych na zapobieganie powstawaniu wad, zgodnie z zasadą „wykonaj dobrze za pierwszym razem”.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach PO Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.2 – wsparcie wdrożenia elektronicznego biznesu typu B2B.