Eko opakowania

Z myślą o przyszłych pokoleniach budujemy zamknięty obieg

Opakowanie wyprodukowane z recyklatów i po użyciu poddane recyklingowi otwiera nowy cykl życia produktów. W ten sposób tworzymy nową wartość, przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów natury. Wspólnie z naszymi klientami możemy realizować ideę zamkniętego obiegu, odpowiedzialnie zarządzając tworzywami sztucznymi.

Opakowania Plast-Box z recyklingu dla branży chemicznej

Opakowania z recyklatów pozwalają wykorzystać pełne spektrum możliwości, jakie daje technologia aplikacji etykiet IML. Możliwy jest również nadruk offsetowy. W rezultacie opakowanie utrzymuje wyrazistość kolorystyczną i zyskuje ekologiczny charakter.

Zawartość regranulatu do 60%

Zawartość regranulatu do 60%

Rączka i pokrywa wykonane z pierwotnego surowca

Rączka i pokrywa wykonane z pierwotnego surowca

Własna linia do regranulacji

Własna linia do regranulacji – gwarancja najwyższej jakości produktu

Jakość regranulatu zbliżona do pierwotnego surowca

Jakość regranulatu zbliżona do pierwotnego surowca

Aplikacja etykiet IML oraz offset

Aplikacja etykiet IML oraz offset

Warto sprawdzić

Wprowadź do swojego biznesu rozwiązania przyjazne dla środowiska i korzystaj z technologii, która pozwala tworzyć pojemniki o dowolnych kształtach i rozmiarach.

Bliżej eko konsumenta

W przeciwieństwie do minionych lat, opakowania z recyklatów zyskują obecnie dużą aprobatę konsumentów, którzy w ten sposób wyrażają swoje zaangażowanie w ochronę klimatu.

Zamknięty obieg otwiera możliwości, dzięki którym, dbamy o środowisko

Nasz ekologiczny wybór

Warto zastanowić się nad zakupem opakowań wyprodukowanych w 60% z recyklatów. To idealne rozwiązanie dla wszystkich pakujących produkty non-food w wiadra. Można w ten sposób skutecznie promować swój wyrób i jednocześnie chronić przyrodę.

Czas zmienić nasze podejście do opakowań – czas na świadomy, odpowiedzialny wybór!

Promujesz swój produkt i chronisz naturę

Dzięki własnej linii do regranulacji i sprawdzonym źródłom pochodzenia surowców, oferujemy opakowania produktów non-food, które nie odbiegają jakością od wytwarzanych z materiału oryginalnego. Zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju i w poczuciu odpowiedzialności za środowisko naturalne, wprowadzamy na rynek opakowania w oparciu o model zamkniętego obiegu.

co zyskujemy

Zielone światło dla
opakowań z regranulatu

Od blisko 40 lat jesteśmy przekonani, że opakowania plastikowe to najlepszy rodzaj opakowań dla Państwa produktów. Są lekkie, funkcjonalne i uniwersalne. Nasze produkty z dodatkiem do 60% recyklatów łączą w sobie doskonałe cechy użytkowe i minimalizują negatywne odziaływanie na środowisko.

Zielone światło

Recykling plastiku w skrócie

Produkcja w obiegu
zamkniętym

Oszczędzanie
zasobów planety

Zgodność z wymogami neutralności klimatycznej

Opakowanie podlegają w 100% ponownemu recyklingowi

Zrozumienie oczekiwań konsumentów

Budowanie wizerunku firmy odpowiedzialnej

Co warto wiedzieć o ponownym wykorzystaniu plastiku?

  1. Dla jakiej branży dedykowane są opakowania z regranulatów/PCR? Regranulaty/PCR przeznaczone są wyłącznie do produkcji opakowań wykorzystywanych w branży chemicznej.
  1. Jaka jest zalecana ilość dozowanych regranulatów/PCRw całościowym składzie surowcowym opakowania? W Plast-Box maksymalne dozowanie regranulatów/PCR w produkcji wiadra wynosi 60%. Pokrywa i rączka plastikowa wykonywane są wyłącznie z oryginalnych tworzyw.
  1. Czy opakowania z regranulatów/PCR mogą być transparentne? Opakowania z regranulatów/PCR nie występują w wersji transparentnej. Zalecane jest dobarwienie w ciemnej kolorystyce, ze względu na pokrycie smug i wtrąceń.
  1. Jaki wpływ mają regranulaty/PCR na jakość opakowania? Przy dozowaniu max 60% regranulatów/PCR opakowanie ma zbliżone parametry jakościowe do opakowania wyprodukowanego z oryginalnych tworzyw.
  1. Jaka jest różnica w cenie opakowań oryginalnych do opakowań z domieszką regranulatów/PCR? Wycena projektu z domieszką regranulatów/PCR jest przygotowywana indywidualnie na zapytanie Klienta. Wpływ na ostateczną cenę mają ilości użytych regranulatów oraz rodzaj zdobienia.
  1. Czy na opakowaniach z recyklatów można stosować zdobienia w postaci etykiet? Tak, opakowania z recyklatów dają pełne możliwości stosowania aplikacji etykiet IML oraz nadruku offsetowego. Dzięki temu opakowanie nic nie traci na swojej wyrazistości kolorystycznej – zyskuje za to ekologiczny wygląd.

Oferta kolorystyczna

Oferujemy dziś 5 bazowych kolorów regranulatu, ale wciąż pracujemy nad poszerzeniem gamy. Pracownicy naszego Działu Sprzedaży z przyjemnością udzielą informacji i wskazówek w zakresie kolorystyki i zdobienia opakowań.

czerwony

niebieski

zielony

czarny

biały